השבוע, אחרי שנים של עשייה ללא תיעוד, החלטתי לחזור לבלוג הזה ולהפיח בו קצת חיים.
יש לי לא מעט דברים לומר על התחום של קידום אתרים, אך לפני הכל החלטתי לסדר את האתר מבחינה טכנית.
הבלוג ישב על גרסת וורדפרס ענתיקה בשרת לא מספיק מתקדם עם חצי מיליון תגובות שלא עברתי עליהן אז החלטתי לשדרג ולבדוק את ביצועי האתר מבחינת מהירות תוך כדי ביצוע של כל אחת מהפעולות.

ניקוי תגובות ספאם ושדרוג שרת
בשלב הראשון ייצאתי את כל קבצי האתר לקובץ xml ע״י הכלי הדיפולטיבי של המערכת וניקיתי אותו מכל מאות אלפי תגובות הספאם שהוא הכיל. חשבתי שזה בטוח מעמיס על השרת ושהניקוי הזה יועיל למהירות האתר. בו זמנית שדרגתי את השרת כך שיהיה עם php מתקדם.
בדיקת מהירות האתר לאחר שתי הפעולות הללו הראתה את אותם ציונים פחות או יותר, כאשר הציון בדסקטופ השתפר בעשר נקודות (מ-61 ל-71) והציון במובייל נותר פחות או יותר אותו הדבר (~37).

מעבר לוורדפרס 5.4
בשלב השני שדרגתי את גרסת האתר לוורדפרס 5.4, מה שהביא לשיפור קטן נוסף במהירות האתר (77 בדסקטופ, 41 במובייל).

שינוי תצוגת פוסטים בדפי ארכיון
בשלב השלישי ולאחר מעבר זריז על הצעות השיפור של כלי הpagespeed של גוגל, החלטתי לשנות את אופן הצגת הפוסטים באתר כך שתוצג רק הקדמה של הפוסט בדפי ארכיון ולא הטקסט השלם.

לא חשבתי שזה יביא לשינוי משמעותי, מה שגרם לי לשנות את ההגדרות הלוך ושוב, פעמיים לפחות, כדי לוודא שאני לא הוזה, אבל להפתעתי מיד לאחר השינוי, הציון בדסקטופ עלה ל-100 ובמובייל ל-94.

שינוי כמות הפוסטים פר דף
לסיום ערכתי את הגדרות הקריאה כך שמספר הפוסטים פר דף ארכיון או פיד יהיה לא יותר מ-5, מה שהקפיץ את הציון גם במובייל ל-100!!!

רוצים לדעת מה עוד יכול לעזור למהירות האתר שלכם ולמה זה כל כך חשוב? בקרוב אפרסם מאמר מלא בנושא 🙂