עם כל זה שלא פעם אני מוצאת את עצמי חופרת ידנית באתרים ולא רצה מיד לכלים חיצוניים – יש להודות: קידום אתרים הוא כבר לא מלאכה סיזיפית ויש מספיק כלים שיכולים להקל על העבודה השוטפת.

גם מקדמי אתרים מתחילים מכירים את SEMrush, ahrefs, ושאר כלים, לרבות מבית היוצר של גוגל כמו קונסולת החיפוש של גוגל (Search Console) וPageSpeed Insights.
עם זאת, הפוסט הנוכחי יעסוק בכמה תוספי כרום שאני מחבבת במיוחד ומשתמשת בהם לא מעט בעבודת היומיום השוטפת.

קישורים, ציוני סמכות ומה שביניהם

באגף הקישורים יש את הסרגל של MOZ, התוסף של LinkResearchTools ותוסף הNoFollow שמלווה אותי באמת המון שנים.

סרגל הכלים של MOZ

סרגל הכלים של מוז

הסרגל של מוז (MOZBar) מציע עוד כל מיני פונקציות אבל אני משתמשת בו בעיקר כדי להבין אם נחתתי באתר שיודע מה הוא עושה מבחינת קישורים ופופולאריות ברשת. הסרגל מאפשר לראות תוך כדי גלישה באתר את ציון הסמכות של הדומיין כולו (DA = Domain Authority), של הדף בו אנו נמצאים (PA = Page Authority), מכמה לינקים הדף נהנה (כאשר לחיצה על המספר מובילה לעמוד ובו מידע מפורט על כל לינק ולינק) וכן ציון הספאם שלו שאמור להראות באחוזים כמה מהקישורים לדף המדובר הם קישורים באיכות נמוכה.
בהקשר הזה רק אציין שמהניסיון שלי ציון הספאם של מוז לא מדויק במיוחד ועל כן אני פחות מסתכלת עליו.

בנוסף, יש עוד כמה פונקציות בסרגל, אחת מהן היא ניתוח דף הכולל מידע על מדדים שונים, מתגיות מטא ועד רמת אבטחה (https), נתונים מובנים, מהירות טעינה וה-IP של הדומיין.

סרגל הכלים של מוז, ניתוח דף

בוחן הלינקים החינמי של LinkResearchTools

ה-Backlinks Checker של LRT גם הוא תוסף של כרום שלחיצה עליו פותחת חלון ובו הנתונים הבאים:
> לינקים עובדים לעומת שבורים ולא מאושרים
> לינקים nofollow לעומת follow
> לינשקים שהם rel=sponsored או rel=ugc
> לינקים חיצוניים לעומת פנימיים
> קוד ה- html של הלינקים השונים (צריך לעמוד עם העכבר על הלינק כדי לראות את המידע הזה)
> חוזק הלינק (ציון הtrust שלו)

כמו שכבר אמרתי אני אוהבת להשמש בתוספי הכרום לעבודת ה-SEO יותר בקטע של ריוויו מהיר אבל מי שרוצה לחפור יכול ללחוץ על כפתור ה-export הכחול והוריד את כל המידע החיוני לו.

link checker by LRT

המרקר של Nofollow

NoFollow addon

התוסף הנ״ל הוא פיצקי במובן שהוא לא מציע יותר מדי אלא הבלטה של לינקים שהם לא לינקים נקיים ומעבירי כוח, אקא כל לינק שהוא Nofollow, sponsor או UGC.
ההבלטה הזו ממש עוזרת בניטור לינקים אחרי שבניתם אותם ובהתאם מסייעת להבין את איכות האתר ומדיניות הקישוריות היוצאת שלו.

וככה זה נראה בפועל (מלבן הנקודות האדומות):

קישורי nofollow צבועים

תוסף לזיהוי רידיירקטים – Redirect Path

מחקתם דף ועשיתם לו רידיירקט ואתם רוצים להיות בטוחים שזה עובד כראוי או שאולי נחתתם בדף בעוד למיטב זכרונכם לחצתם על כתובת אחרת? תוסף ה-redirect path יפתור לכם את כל הדילמות.
בנחיתה בדף כזה או אחר, אם יש מאחורי הדף הפנייה מיד תראו את זה בסרגל העליון שלכם, כאשר לחיצה על הסימון הכחול או הצהוב תתן לכם מידע מפורט על נתיב ההפניות הספציפי:

גשש המטא – Meta SEO Inspector

לסיום תוסף מטורף במובן של כמות המידע שהוא נותן בלחיצת כפתור: תגיות מטא, כותרות, עוגנים של לינקים טקסואליים (פנימיים וחיצוניים), נתונים מובנים, open graph, קאנוניקאל, hreflang וכן סקריפטים שרצים על הדף (כמו cloudflare או גוגל אנאליטיקס).

אני לא מתה על ממשק המשתמש השחור שכן פונט לבן או ירוק על רקע שחור תמיד גורם לעיניים שלי להתאמץ ובכלל כל עניין התוספים אצלי הוא הצורך שלי לקבל מידע בהצצה מהירה. התוסף הנוכחי מאלץ אותי להציץ קצת יותר ממבט חטוף, ועדיין הוא שימושי ביותר אם רוצים לקבל רושם SEOי (קצת יותר מראשוני) על אתר או דף אינטרנט.

Meta SEO Inspector

עד כאן התוספים שתפסו אותי. כדי לחפש אותם או כל תוסף אחר לכרום לחצו כאן והקלידו בתיבת החיפוש את מילת החיפוש הרלוונטית לצרכים שלכם.
תיהנו!