גוגל קפאין לא ממכר במיוחד נכון להיום

הדיבור האחרון בעולם החיפוש עוסק בהשקת גוגל קפאין – מנוע חיפוש לכאורה משודרג מבית גוגל.
הלכאורה הוא זמני בלבד, שכן רק ימים יגידו אם אכן מדובר במנוע משודרג עם יכולות מתקדמות יותר מבחינת מתן תוצאות חיפוש מדוייקות.

בבדיקה ראשונית, התוצאות לא שונות במיוחד אך אכן שונות במיקומים שלהן (ראה למשל את תוצאות החיפוש על המונח "קידום אתרים" בהן 10 התוצאות הראשונות דומות בשתי גרסאות המנוע להוציא את האתר kidumasakim.co.il המופיע רק בגוגל קפאין והאתר andor.co.il המופיע רק בתוצאות הרגילות).
מה שכן, שמתי לב כי בתחתית העמוד של גוגל קפאין יש פחות הצעות חיפוש (מה שנקרא "חיפושים קשורים") והן גם פחות מדוייקות, מה שמעמיד בסימן שאלה את רמת הדיוק של גרסת המנוע החדשה.

האם זה ישפיע על כל הנושא של קידום אתרים?
לעניות דעתי התשובה היא לא, או לפחות לא באופן משמעותי.

אם האלוגריתם השתנה או לא, בכל מקרה המטרה היא להביא לתוצאות חיפוש מדוייקות יותר וזה לא אמור לשנות לכל בעל אתר השואף להיות רלוונטי לקהל המשתמשים שלו.
מהפרספקטיבה שלי קידום אתרים הוא לא תורה שלפיה יש למלא אחר רשימת פעולות, שכן מעבר לקוד נקי, תגיות מטא וכדומה, בסופו של יום המטרה של מקדמי האתרים היא לדאוג שהאתר אותו הם מנסים לקדם יהיה רלוונטי וכיוון שכך כל מה שהוא צריך זה "לספק את הסחורה".

אם יהיה באתר תוכן שרק מנסה לדחוף מילות מפתח ולא תוכן איכותי או סרטי וידיאו שלא תורמים דבר לצופה ולמעשה קיימים רק כניסיון להשתרבב לתוצאות החיפוש – המשתמש לא יפיק מזה כל תועלת וימהר לצאת לחפש אתר רלוונטי יותר .

במלים אחרות:
מקדמי אתרים החושבים פחות על מנועי החיפוש ויותר על נקודת המבט והתועלת של המשתמש לא צריכים לדאוג משום שינוי של אלוגריתם כזה או אחר (אלא אם האלוגריתם מעוות מיסודו).
תחשבו כמו משתמשים, תחשבו שימושיות והכל יהיה בסדר.  🙂

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *