הנחיות חדשות לשיפור זמן הטעינה של אתרי מובייל

אתר טוב חייב לשרת את משתמשיו נאמנה, הווה אומר לספק לו תוכן בעל ערך מוסף אבל גם כזה שאפשר לגשת אליו בקלות ובמהירות. באופן טבעי משתמע מכך שזמן טעינה הוא גורם משמעותי בכל הנוגע הן ל"שמישות" (usability) של אתר והן למיקום שלו בתוצאות החיפוש של המנועים השונים.
לא משנה כמה תוכן האתר שלך איכותי – אם לוקח לו יותר מדי זמן להיטען, אף גולש לא יגיע אליו.
דבר זה תקף לאתרים באשר הם, לרבות אתרי מובייל.

העובדה שיותר ויותר אנשים משתמשים בסמארטפון שלהם לשם גלישה ברשת בשילוב עם זה שזמן הטעינה של אתרי מובייל גדול מהסטנדרט ובעיקר מאורך הרוח של יוזרים (אתר שלא רוצה לאבד את מבקריו אמור להיטען תוך גג שתי שניות, בעוד באתרי מובייל מדובר לא פעם בזמן טעינה של כ-7 שניות) הביאה את גוגל לעדכן את הנחיותיהם לוובמאסטרים בנושא המדובר.

הדגש העיקרי בפתרון של גוגל לבעיית הטעינה של אתרי מובייל שונים מתרכז בחלק העליון של תוכן דף האתר המדובר, מה שנקרא above the fold. המטרה של גוגל היא שאתרים ידאגו לטעינה מהירה של החלק העיקרי בתוכן הדף, זה שממילא היוזר רואה ראשון, בעוד טעינת חלקי הדף תיעשה ברקע.

כדי לעשות זאת על בעלי אתרים לדאוג למספר דברים, ביניהם שימוש מינימאלי בהפניות (redirects) והבטחת זמן תגובת שרת של פחות מ-200 מילישניות.
ההוראות המלאות ניתנות לקריאה כאן:
https://developers.google.com/speed/docs/insights/mobile

מחקרי שביעות רצון מבית גוגל

בסוף יוני (2013) נוסף לכלי המנהלים של גוגל (Google Webmaster Tools) פיצ'ר המאפשר לבעלי אתרים ליצור סקרי שביעות רצון, כל זאת בהעתקת פיסת קוד קלה.

סקר שביעות הרצון של גוגל מנסה לסייע לבעלי אתרים לשפר את אתריהם, זאת ע"י הצגת 4 שאלות בפני מבקרים באתר. הסקר יוצג עד שיתקבלו 500 תגובות ויתחדש לאחר 30 יום, כדי לבדוק שיפור לאורך זמן.
כרגע מדובר בפיצ'ר המוגבל ליוזרים אמריקנים בלבד כשהשאלות הן דיפולטיביות, אך אל דאגה – תמורת סכום סמלי של 0.01$ לתגובה (או 5$ ל-500 תגובות) ניתן לערוך את השאלות.

לקבלת פיסת הקוד להטמעה ולמידע נוסף:
http://www.google.com/insights/consumersurveys/home